Podolog2022-01-28T10:28:52+01:00

Podolog Bydgoszcz

Wśród naszych usług znajdziesz zabiegi podologiczne realizowane z wykorzystaniem profesjonalnych narzędzi oraz nowoczesnych metod terapii. Doskonale wiemy, jak trudno jest samodzielnie zadbać o problematyczną skórę na stopach. Powstające na niej odciski, modzele i inne patologiczne zmiany przyczyniają się do znacznego obniżenia komfortu życia. W skrajnych przypadkach mogą wywoływać ból i stany zapalne, dlatego nie można ich bagatelizować.

Podolog – czym się zajmuje? Wyjaśniamy!

Popularność usług podologicznych stale rośnie. Klienci coraz mniej wstydzą się przyznać, że stan ich stóp odbiega od ideału. Nie warto się krępować. Skóra na piętach codziennie jest narażona na mnóstwo obciążeń, skutkujących mikrouszkodzeniami oraz nieestetycznymi zmianami na jej powierzchni. Jeśli odpowiednia pielęgnacja sprawia Ci trudność, wiedz, że nie jesteś wyjątkiem. Wiele osób nie ma pojęcia, jak dbać o stopy, żeby były zdrowe i ładne. Zgłoś się do nas, a przywrócimy Twoim stopom piękny wygląd!
Nasi podolodzy każdego dnia spotykają osoby ze zróżnicowanymi problemami. Dzięki temu mają szansę zgromadzić bogate doświadczenie w zwalczaniu rozmaitych schorzeń i defektów estetycznych. Wykorzystujemy wyłącznie sprawdzone preparaty, które skutecznie usuwają niedoskonałości i dbają o skórę na Twoich stopach.

Podologia to nasza pasja!

Dlatego z radością witamy każdego klienta, który odwiedza nasz gabinet podologiczny w Bydgoszczy. Spotkanie z Tobą to dla nasz przygoda, a troska o Twoje stopy stanowi dla nas wyzwanie, które chętnie podejmujemy. Zmagasz się z odciskami, kurzajkami lub przesuszoną skórą? Cierpisz na grzybicę, Twoje paznokcie wrastają, a może pięty pękają i wywołują ból? Podaruj sobie komfort i zdrowie, odwiedź naszych podologów i przekonaj się, że prawidłowa pielęgnacja nie musi być trudna. Po wykonanych zabiegach podpowiemy Ci, jak możesz zadbać o skórę stóp w warunkach domowych, aby jak najdłużej utrzymać pożądane efekty. Z chęcią wykonamy też dla Ciebie profesjonalny pedicure.

O nas

Nasz salon świadczy również szeroki zakres usług podologicznych na najwyższym poziomie.

Nasi podolodzy podchodzą do każdego klienta indywidualnie, dbają o jego komfort i opracowują najefektywniejszy system terapii skóry i paznokci stóp.
Nasz zespół ma wieloletnie doświadczenie, dzięki ciągle pogłębianej wiedzy niesie pomóc i ulgę nawet w najtrudniejszych przypadkach.

Przebieg leczenia uwzględnia wszelkie choroby, przyjmowane leki, używane kosmetyki i zgłoszone przez pacjenta problemy, dzięki czemu możemy zagwarantować bezpieczeństwo oraz szybkie i bezbolesne efekty.

Podologia to nasza pasja, dlatego każdy Twój problemem ze stopami jest dla nas wyzwaniem i ma najwyższy priorytet.

Wizyta

Stopy są obrazem naszego ciała, dlatego nie należy wstydzić się ich aktualnego stanu.

Przed wizytą:

  • umyj dokładnie stopy,
  • nie obcinaj paznokci,
  • nie usuwaj odcisków,
  • nie namaczaj stóp,
  • nie usuwaj zrogowaceń.

Podolog musi widzieć rzeczywisty stan stóp, dlatego ważne jest, aby samemu nie próbować pozbywać się problemów.
Podczas pierwszej wizyty podolog przeprowadza z pacjentem wywiad dotyczący przebytych i aktualnych chorób ogólnoustrojowych (szczególnie przewlekłych), alergii i uczuleń, przyjmowanych leków oraz suplementów i odbytych operacji. Oceniany jest również chód, stwierdzane są deformacje czy koślawości stóp oraz sprawdzany jest stan skóry i paznokci. Dzięki tak kompleksowemu i profesjonalnemu podejściu jesteśmy w stanie dobrać najbardziej efektywną formę leczenia, profilaktykę, odpowiednie leki, kosmetyki oraz preparaty do pielęgnacji stóp. W razie konieczności współpracujemy również ze specjalistami z innych dziedzin.

W Bydgoskiem Centrum Drozdowscy możesz czuć się bezpiecznie.

Dowiedz się więcej o swoim problemie

Oferta

Terapia wrastających paznokci

Otwórz opis

Grzybica paznokci

Otwórz opis

Rekonstrukcja płytki paznokciowej

Otwórz opis

Podstawowy zabieg podologiczny

Otwórz opis

Plastyka wałów okołopaznokciowych

Otwórz opis

Plastyka opuszka

Otwórz opis

Brodawki wirusowe (kurzajki)

Otwórz opis

Paznokieć zmieniony chorobowo

Otwórz opis

Terapia pękających pięt

Otwórz opis

Modzele

Otwórz opis

Odciski – bezbolesne usuwanie

Otwórz opis

Aktualności

Wrastające paznokcie

👣Nieprawidłowe obcinanie paznokci u stóp może być przyczyną wielu problemów – m.in. wrastających paznokci, dlatego chciałabym Wam przedstawić kilka podstawowych zasad, których należy przestrzegać podczas samodzielnej pielęgnacji. 🦶
➡️Nie używaj do obcinania paznokci obcinaczy gdyż skracając paznokieć również go zgniataj.
➡️Paznokcie najlepiej piłować pilniczkiem, gdyż nie uszkadza listew płytki paznokciowej. Najlepiej używać pilnika średnioziarnistego.
➡️Paznokcie można obcinać również nożyczkami do paznokci – ostrymi, nie za długimi. Paznokcie obcinamy małymi fragmentami. Skracamy paznokcie suche, nierozmoczone, wcześniej umyte.
➡️Nie powinniśmy obcinać paznokci zbyt krótko, gdyż umożliwia to wtargnięcie mikroorganizmów, naraża na skaleczenia oraz stany zapalne. Natomiast zbyt długie paznokcie mogą się wkręcać, tracić swoją statykę i przybierać kształt rurki. Dodatkowo długie paznokcie są drażnione przez wnętrze buta.
👩🏼‍⚕️Jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji dotyczących prawidłowej pielęgnacji stóp zapraszam do mojego gabinetu na konsultację podologiczną. 👣
✨Jeżeli natomiast chcesz mieć profesjonalnie obcięte i opracowane paznokcie zapraszam na specjalny pedicure w moim wykonaniu.
📞788-018-207
Bydgoskie Centrum Fryzjersko-Kosmetyczno-Podologiczne Drozdowscy

– ul. Gdańska 64, Bydgoszcz

Dezynfekcja butów

Klenz MS-200KL to dezynfekator do butów 👞👟🥾 znajdujący się w moim gabinecie. Służy on zarówno do dezynfekcji obuwia jak i do suszenia go. Możemy włożyć do niego również ręczniki, skarpetki, telefony czy okulary. 👣 Dezynfekator posiada dwa tryby pracy, dzięki którym można dezynfekować przedmioty gorącym powietrzem lub powietrzem w temperaturze pokojowej 🌬. Przedmioty po odbytym zabiegu dezynfekcji są świeże ✨, odpowiednio wysuszone, wolne od przykrych zapachów i drobnoustrojów.
👉 Podczas pedicure’u oferuję moim klientom dezynfekcje obuwia gratis – w cenie zabiegu. Jeżeli natomiast chcielibyście skorzystać tylko z dezynfekcji obuwia jest to koszt 30 zł 💸. Dezynfekcję polecam przy dolegliwościach takich jak: brodawki wirusowe i grzybica 👩‍🏫.

Pielęgnacja stóp osób starszych

👵👴Seniorzy często borykają się z przeróżnymi problemami stóp👣 – ich przyczyną mogą być problemy z krążeniem, choroby serca, lata pracy na stojąco, nabyte urazy czy niskiej jakości bądź źle dobrane obuwie. ⚠️Stopy starszych ludzi wymagają wyjątkowej pielęgnacji. Z biegiem lat skóra podeszwy stóp traci elastyczność oraz wyściółkę tłuszczową, a mięśnie i nerwy ulegają znacznemu osłabieniu. Należy kontrolować stan stóp – sprawdzać podeszwy, przestrzeń między palcami, szukać ewentualnych zranień czy pęcherzy, modzeli i odcisków.
❗️👉Bardzo ważne jest aby osoby starsze, tym bardziej cierpiące na cukrzycę nie próbowały pozbyć się wszelkich zmian skórnych samemu. Może to doprowadzić do:
🔺Pogłębienia się problemu
🔺Powstania trudno gojącej się rany
🔺Utraty elastyczności skóry
Problemy z krążeniem mogą również doprowadzać do hiperkeratozy paznokci – stają się one wtedy grube i bardzo trudne do obcięcia🦶. Jeżeli senior ma jakiekolwiek problemy z pielęgnacją stóp i paznokci (uniemożliwia mu to np. wada wzroku bądź problemy z kręgosłupem) powinien udać się na wizytę do podologa👩‍⚕️.
♥️Gorąco zapraszamy na wizyty i młodszych i starszych klientów. Do każdego podchodzimy indywidualnie – stajemy na wysokości zadania aby zapewnić naszym pacjentom najwyższy komfort i bezpieczeństwo.
📞510 260 966, 788 018 207
🚗Gdańska 64 Bydgoszcz

Nasz zespół

Hanna Drozdowska

Pomysłodawczyni Twojego Podologa i Bydgoskiego Centrum Drozdowscy. Absolwentka Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy oraz Wyższej Szkoły Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu na kierunku podologia.

Od 7 lat nieustannie pogłębia swoją wiedzę uczestnicząc w licznych szkoleniach i konferencjach. Przez dwa lata nauczała na kierunku technika usług kosmetycznych oraz prowadziła liczne kursy kosmetologiczne. Praca podologa jest dla niej wyzwaniem, pasją i szansą na pomaganie innym. Pragnie przybliżyć swoim przyjaciołom, znajomym, klientom istotę swojej działalności oraz uświadomić jak najszersze grono odbiorców jak ważna jest odpowiednia pielęgnacja stóp oraz kim jest właściwie podolog i przy jakich problemach może pomóc.